מצברים עופרת YUASA
תיקים למחשבים SWISS GEAR
זכוכיות מגדלת שולחניות
מברגים לאלקטרוניקה WERA
סוללות נטענות ומצברים
פתרונות זיווד לאלקטרוניקה MULTICOMP
קונקטורים, מחברים ומתאמים מחברים-מתאמים


קונקטור, מחברים ומתאמים - טלמיר אלקטרוניקה

יצרנים משווקים
MULTICOMP DURATOOL TENMA PRO-POWER 3M PRO-SIGNAL HIRSCHMANN NEUTRIK AMPHENOL AUDIO LUMBERG MH CONNECTORS ANSMANN DELTRON LABGEAR MOLEX PRO-ELEC ARIES ELECTRONICS ELECTRO PJP AMPHENOL WURTH ELEKTRONIK BULGIN POMONA SCHURTER SCHAFFNER SKROSS ADAPTIVE INTERCONNECT VIDEK REAN L-COM ROLINE TUK CLEVEL LITTLE BOX LEMO REDEL RADIALL PRO CAR NORCOMP STEWART CONNECTOR FISCHER CONNECTORS WAGO WEIDMULLER

מחברים ומתאמים - DIN

מחברים - MINI DIN מחברים - DIN AUDIO

מחברים ומתאמים - USB

מחברים USB מתאמים USB
קונקטורים, מחברים ומתאמים
טלמיר אלקטרוניקה בע"מ מייבאת ומשווקת קונקטורים, מחברים ומתאמים ומוצרים דומים אחרים משנת 1979. אנו מציעים את מגוון הקונקטורים, מחברים ומתאמים הגדול בארץ ממיטב היצרנים בעולם.
 
במידה ולא מצאת את הקונקטורים, מחברים ומתאמים ואביזרים שאתה זקוק להם, אנא צור קשר וצוות טלמיר אלקטרוניקה ישמח לעזור.
השאירו פרטים באתר או צרו אתנו קשר בטלפון 04-8520233 לכל שאלה ונשמח לעזור. לרשותכם ניתן לבצע באתר הזמנה של מגוון קונקטורים, מחברים ומתאמים, כמו גם מוצרים נוספים.

 

קונקטור, מחברים ומתאמים - טלמיר אלקטרוניקה

מחברים ומתאמים הינם רכיבים אלקטרומכניים שנועדו לחבר בין שני מעגלים חשמליים ולהעביר אותות חשמליים ביניהם. מתאם מורכב ממוליך חשמלי ועטוף במעטפת קשיחה שנועדה להגן ולתמוך במוליך ולאפשר חיבור בין מתאם אחד לשני. יש מגון רחב של מתאמים לצרכים שונים ומגוונים, בין היתר מתאמים ומחברים למעבדות אלקטרוניקה, לתקשורת, לציוד אודיו או וידאו, לציוד מחשבים ועוד. 

שיטות חיבור של מתאמים ומחברים


ניתן לחלק את המתאמים והמחברים למספר קבוצות על פי שיטות החיבור:
  • טרמינל בלוק (Terminal Block)- חיבור פשוט בין שני חוטי חשמל. ניתן להזמין מחברים סגורים בזיווד.  
  • בינדינג פוסט (Binding Post)- חיבור פשוט בין מחבר זכר לנקבה, מיועד לרוב למערכות סאונד ולציוד בדיקה.
  • חיבור קשיח וקבוע (Crimp On Connector)- חיבור קשיח וקבוע לחוטי חשמל גלויים.
  • חיבור לפס מוליך (Insulation- Displacement Connector)- מחברי IDC חיבור קשיח בין פסים מוליכים. נמצא בשימוש נרחב במחשבים וציוד אלקטרוני להעברת מידע.
  • חיבור בלחיצה (Plug and Socket)- מחברים ומתאים בתצורת זכר/נקבה. מחברים מסוג זה מאופיינים לרוב במספר פינים רב. 
  • מחבר להב (Blade Connector)- מחבר בין שני קצוות חוטים בשיטת זכר/נקבה. 
  • מחבר טבעת (Rings and Spade Terminals)- מחברי טבעת הנלחצים למגע באמצעות בורג.
  • מחבר קונוס (Twist On Wire)- מחבר בצורת קונוס אליו מחדירים שני חוטים מוליכים להידוק הקשר ולמניעת מגע והתחשמלות.

קונקטורים בקצוות כבלים


קונקטור מעצם טבעו שהוא בעל שני צדדים לפחות. ישנם קונקטורים שצידיהם צמודים זה לזה כך שהם לבדם ימצאו במרווח שבין המכשירים, הרכיבים או המעגלים האלקטרוניים שאותם הם מחברים זה לזה. אולם רובם המוחלט של הקונקטורים מצויים בקצותיהם של כבלים. כך למשל כבל המחבר בין מסך למחשב, כבל המחבר את הטלפון החכם למחשב, את הטאבלט למטען ועוד. 
עלפי רוב ניתן לרכוש כבלים מוכנים עם הקונקטורים הנחוצים לנו, זאת הודות לאחידות גבוהה השולטת בתחום. כאשר אין בנמצא כבל מן המוכן ניתן להזמין כבל כזה בבית מלאכה העוסק בייצור כבלים שבקצותיהם קונקטורים מסוגים מוכרים.  

מי שזקוק לכבל עליו קונקטור מסוג חריג (למשל כבל חלופי לכזה ששימש לחיבור מצלמה דיגיטלית מסוימת, מדגם ישן, למחשב) עלול להתקשות מאוד במציאתו. במקרים כאלה מומלץ לפנות ליצרנית המכשיר בבקשה לסייע בפתרון הבעיה. 

שימוש נכון בקונקטורים 


ישנם קונקטורים עמידים יותר ופחות. כדאי ליזכור ששימוש נכון בקונקטורים יאריך את חייהם וימנע הוצאות וטרחה הכרוכים במציאת ורכישת כבלים חלופיים. 
יש להימנע מיצירת עומס על נקודת החיבור של הקונקטור לכבל, יש להפחית למינימום כיפופים הלוך ושוב של הכבל באזור זה (ובכלל). כמו כן, בקונקטורים להם פינים עדינים יש לשים לב שהם מכוונים בדיוק למקום הנכון בטרם מפעילים לחץ כדי להחדירם פנימה.


סוגי מתאמים ומחברים


יש מגוון רחב של מתאמים ומחברים שנועדו להעברת אותות חשמליים. מחברים ומתאמים נפוצים בכל ענפי התעשייה, לרבות תחום הרובוטיקה, המחשוב, הציוד האלקטרוני והמכונות התעשייתיות. חברת טלמיר אלקטרוניקה מתמחה באספקת ושיווק מתאמים ומחברים כגון- מחברים ומתאמים D Type, מחברים ומתאמים אודיו/וידאו, מחברים ומתאמים USB, מחברים למעגל מודפס, מחברים למתח DC, מחברים ומתאמים AC, תושבות לרכיבים, מחברים תעשייתיים ועוד. 
קטלוג מוצרים
פנסים נטענים מקצועיים CK TOOLS
הזמן היום