דרך העצמאות 63, חיפה (ליד תחנת הרכבת מרכז השמונה)
טלפון: 04-8520233
dalpak@talmir.co.il 054-6077766
רבי מודדים מקצועיים BEHA AMPROBE
רבי מודדים ומכשירי מדידה פלוק FLUKE
מצברים נטענים YUASA
הפניה לפייסבוק
מברגים מקצועיים לאלקטרוניקה וורה WERA
זכוכיות מגדלת שולחניות עם תאורה LIGHTCRAFT

»

דיודות / גשרי דיודות

לקנות דיודות (דיודה אידיאלית) וגשרי דיודות

יצרנים משווקים: דיודות / גשרי דיודות

דיודות / גשרי דיודות

טלמיר אלקטרוניקה בע"מ מייבאת ומשווקת רכיבי אלקטרוניקה ומוצרים דומים אחרים משנת 1979. אנו מציעים את מגוון הדיודות / גשרי דיודות הגדול בארץ ממיטב היצרנים בעולם.
 
במידה ולא מצאת את הדיודות / גשרי דיודות שאתה זקוק להם, אנא צור קשר וצוות טלמיר אלקטרוניקה ישמח לעזור.
השאירו פרטים באתר או צרו אתנו קשר בטלפון 04-8520233 לכל שאלה ונשמח לעזור. לרשותכם ניתן לבצע באתר הזמנה של מגוון דיודות / גשרי דיודות, כמו גם מוצרים נוספים.
 
לקבלת הצעת מחיר ל-רכיבי אלקטרוניקה אנא צרו קשר או ליחצו על הקישור הרלוונטי בדף המוצר. המחירים בטלמיר אלקטרוניקה תחרותיים ומותאמים לכל לקוח בהתאם לכמויות שהוא מזמין.

 


דיודות (דיודה אידיאלית) וגשרי דיודות

דיודה, או בעגה המקצועית "דיודה אידיאלית", היא רכיב חשמלי שמטרתו לשמש כמוליך חד כיווני. מבחינה טכנית, המשמעות היא שמדובר ברכיב חשמלי שבכיוון אחד מוליך מושלם ובכיוון ההפוך נתק. לעומת זאת, גשר דיודות הוא מעגל אלקטרוני אנלוגי שלם שמורכב מארבע דיודות.

סוגים ויישומים של דיודות


גשר דיודות נועד ליישר מתח חשמלי ולאפשר המרה בטוחה שלו ממתח חילופין מסוג AC למתח ישר מסוג DC. הוא משמש במכשירי טלפון קווי, במודמים ובמכשירי אלקטרוניקה נוספים וניתן לזהות אותו בכניסת המתח אף על פי שההזנה היא במתח ישר. המיקום של גשר דיודות בכניסת המתח נועדה לאפשר תפקוד של המעגל ומניעת נזק, גם בלי קשר וללא תלות בקוטביות מתח ההזנה ובשאלה באיזה צד נמצא הפלוס ובאיזה צד ממוקם המינוס.

יישום דיודות יכול להתבצע באמצעות שפורפרות ריק ובאמצעות חומרים מוליכים למחצה. כיום השימוש הנפוץ הוא בחומרים מוליכים למחצה, שנקראים גם דיודות PN ועשויים מחומר סיליקון או מגרמניום. בדיודות כאלה מחברים חומר מוליך למחצה מסוג P וחומר מוליך מסוג N ובנקודת החיבור נוצר מחסום לזרימת הזרם החשמלי. הפעלת מתח בכיוון אחד של הדיודה תאפשר זרימת זרם כי המחסום בצומת קטן, אולם הפעלת מתח בכיוון ההפוך תימנע כיוון שהמחסום גדל. 

כיצד בוחרים דיודות באופן מושכל?


קשה לענות בצורה חד משמעית על השאלה איך דיודות כי לכל פרויקט אלקטרוני יש צרכים מעט שונים. כתוצאה מכך, רצוי להחליט מראש מהו הזרם הצפוי לזרום בדיודה, מהו המתח המקסימאלי, עד כמה חשובה מהירות התגובה ומה תפקיד הדיודות בתוך המעגל החשמלי והמערכת האלקטרונית. 
לאחר הגדרת הצרכים והמטרות כדאי לבדוק את המספר הסידורי המופיע על גבי הדיודה ואת התקן שבו היא עומדת. דיודות מסומנות על פי תקן אמריקאי ותקן אירופאי ויחד עם מידע על המפרט הטכני ניתן לשער במידה גבוהה של ודאות את ההתאמה שלהן לפרויקטים ושימושים שונים. 
לסיכום, תכונות ההולכה של דיודות מאפשרות ליצור מעגלים חשמליים בעלי תכונות מיוחדות. שימושי הדיודה כוללים מעגלי יישור ומעגלי קטיעה וכדאי לבחור גשר דיודות רק לאחר הגדרה מסודרת של צרכים ומטרות. 

קטלוג מוצרים