רבי מודדים ומכשירי מדידה פלוק FLUKE
רבי מודדים מקצועיים BEHA AMPROBE
מצברים נטענים YUASA
מברגים מקצועיים לאלקטרוניקה וורה WERA
זכוכיות מגדלת שולחניות עם תאורה LIGHTCRAFT
תיקים למחשבים ניידים סוויס גיר WENGER SWISS GEAR

Raspberry Pi - שאלות ותשובות

1. מהו Raspberry Pi?
Raspberry Pi הוא מחשב בגודל כרטיס אשראי, שמתחבר ישירות לטלוויזיה או מסך וניתן לחבר לו מקלדת ועכבר. זהו מחשב קטן וחכם, בו תוכל להשתמש בפרויקטים בתחום האלקטרוניקה, ולפעילויות שבהן אתה רגיל להשתמש במחשב הביתי שלך, כגון גיליונות נתונים, עיבוד תמלילים, גלישה באינטרנט ומשחקים. השימוש הנפוץ ביותר במכשיר הוא לצפיית בסרטונים והפיכת הטלויזיה לטלויזיה חכמה. יציאת HDMI מאפשר צפיה באיכות  גבוהה - HD.
 
2. האם אני יכול לרכוש מניות של Raspberry Pi?
קרן ה Raspberry Pi היא מוסד צדקה, ולפיכך אינך יכול לרכוש בו מניות חברה. אם ברצונך לתמוך בו, מאד נשמח אם תרכוש מכשיר Raspberry Pi. 
 
3. מה אני מקבל בקניית המכשיר? 
אתה מקבל את לוח המחשב עצמו בלבד. כבל אספקת חשמל, כרטיס זיכרון, קופסת זיווד או כל תוסף אחר אינם כלולים, אך ניתן לרכשם יחד עם המכשיר. ניתן גם לרכוש כרטיסי זיכרון טעונים (כלומר עם מערכת הפעלה כבר עליהם); 
 
4. מהם סיסמה ומשתמש?
שם משתמש בברירת המחדל במערכת Raspbian הינו  Pi והסיסמה הראשונית היא raspberry - אם זה לא מתאים למכשיר שלכם ואינכם יכולים להכנס, יש לבדוק את המידע אודות הדגם הספציפי שברשותך בדף ההורדות באתר הבית של Raspberry Pi.
 
5. למה שום דבר לא קורה כאשר אני מקיש סיסמא?
בעת הקלדת סיסמאות בפקודת bash או המסוף (המסך השחור) מערכות לינוקס אינן מציגות דבר, בכדי להגן על המידע שלך. כל עוד הצלחת לראות את שם המשתמש בעת ההקלדה, סימן שהמקלדת שלך עובדת כראוי.
 
6. מה ההבדל בין הדגמים השונים הקיימים?
 
 
7. איך לחבר מקלדת ועכבר למכשיר?
חיבור מקלדת ועכבר ל Raspberry Pi  דרך USB: יש גרסאות עם יציאת USB אחת, בדגמי B  יש שתי יציאות, בדגם B + ורספברי פיי 2 החדש  יש ארבע יציאות.  היציאות/כניסות יכולות לשמש לחיבור רוב מכשירי USB 2.0. ניתן לחבר התקני USB נוספים, כגון עכברים, מקלדות, מתאמי רשת ואחסון חיצוני באמצעות רכזת USB
 
8. איפה כפתורי כיבוי והפעלה?
אין מתג הפעלה / כיבוי על Raspberry Pi! כדי להפעיל, פשוט יש לחבר אותו לחשמל. 
לכיבוי המכשיר: אם אתה נמצא בסביבה הגרפית, יש לצאת לפקודת bash או לפתוח את המסוף. משורת הפקודה של bash או המסוף יש לסגור את המערכת  ידי הזנה "sudo halt -h" (ללא גרשיים). חכה עד שכל הנוריות מלבד אספקת החשמל כבויות, ואז לחכות כמה שניות נוספות כדי לוודא שכרטיס ה- SD סיים משימות. עכשיו אתה יכול לנתק בבטחה את המכשיר. 
אי יציאה מן המערכת כראוי עלולה להזיק לכרטיס ה- SD שלך, ולאלץ אותך להתקין מחדש את המערכת.
 
9. מה זה NOOBS?
Noobs הינה תוכנה להפעלה ראשונית של מכשיר ה Raspberry Pi. זוהי שיטת ההתקנה המומלצת שלנו,  שמאפשרת להתקין את הגרסא הרצויה., גם אם יש לך הרבה ניסיון עבודה ומול מערכות מחשב וסביבת לינוקס, מומלץ להתחיל עם NOOBS.
 
10. כיצב מערכת ההפעלה עולה במכשירי Raspberry Pi?
כל קבצי מערכת ההפעלה הדרושים נמצאים על גבי כרטיס הזיכרון (SD CARD), שעבר פרמוט ב- FAT32. מערכת ההפעלה חייבת להיות על הכרטיס, אבל לאחר שהמכשיר עלה, ניתן לעבוד גם עם כוננן קשיח חיצוני המחובר ל-USB.  לא ניתן להפעיל את מערכת ההפעלה והמכשיר ללא כרטיס זיכרון, נמיועד למערכת ההפעלה.
 
 
 
 

RASPBERRY PI - קיטים מומלצים והטבות מיוחדות

קטלוג מוצרים