רבי מודדים מקצועיים BEHA AMPROBE
רבי מודדים ומכשירי מדידה פלוק FLUKE
מצברים נטענים YUASA
הפניה לפייסבוק
מברגים מקצועיים לאלקטרוניקה וורה WERA
זכוכיות מגדלת שולחניות עם תאורה LIGHTCRAFT


RASPBERRY PI / רספברי פי

ספקי כוח, שנאים וממירי מתח
ספקי כוח - AC > DC  (8)
מוצרי פיתוח לאלקטרוניקה
מוצרי פיתוח לאלקטרוניקה - RASPBERRY PI  (111)


מוצרי RASPBERRY PI רספברי פי המובילים בטלמיר אלקטרוניקה בישראלרספברי פי Raspberry PI כרטיסי פיתוח

הכל התחיל ב-2006. ארבעה חברים שעבדו יחדיו במעבדות המחשבים של אוניברסיטת קיימברידג' שוחחו, וגילו שהם חולקים חשש דומה – עם כל שנה שעברה, רמתם הבסיסית של סטודנטים למדעי המחשב צנחה. אם בעבר לסטודנטים בתחום היה ידע בסיסי בהנדסה ותכנות, היום יותר ויותר סטודנטים נרשמו ללימודיםעם ידע בסיסי ושיטחי בלבד על עולם תכנות – לעיתים קרובות הם בקושי ידעו לבנות עמוד רשת ולכתוב ב-HTML, והחוסר בידע רציני על תכנות וארכיטקטורה אלקטרונית עיכב את התפתחותם והיה סימן רע לעתיד התחום.

ארבעת החברים - אבן אפטון, רוב מולינס, ג'ק לאנג ואלן מייקרופט – החליטו לעשות מעשה. הם זיהו מספר גורמים לבעייה – מהפכת ה-.קום דחפה מוחות צעירים ללמוד HTML במקום תכנות, שיעורי מחשבים התעסקו בעיקר בלמידת השימוש בתוכנות כמו וורד או אקסל כדי להכין צעירים לתפקידם בעולם העסקים של המאה ה-21, ועוד. אבל הגורם הגדול והחשוב מכל היתה העובדה שמחשבים ביתיים וקונסולות משחקים הפכו למסובכים ויקרים, דבר שמנע מילדים לחקור אותם לעומק, לפרק אותם לגורמים וללמוד לתכנת אותם. מחשבים הפכו לישויות מסתוריות ורבות עוצמה, ונאסר על ילדים להתעמק בקרביהם מתוך סכנה שישברו אותם.

הפתרון - כרטיסי פיתוח חכמים

כדי לייצר מחדש סביבה שבה המחשב הפרטי הוא כלי פשוט וזול מספיק כדי להתנסות איתו מבלי חשש, היה צורך במחשב זול ופשוט שהשימוש וההתנסות בו לא תאסר ע"י הורים מודאגים שחוששים לעתיד רכושם. מחשב כזה יוכל להיות פלטפורמה לימודית שעליה ובאמצעותה יוכלו צעירים ללמוד כישורי תכנות בסיסיים ומתקדמים בעצמם, מבלי שיאלצו לספוג את העלות הכלכלית הגבוהה – בצורה זו, החסם העיקרי לכניסה לעולם התיכנות יעלם.

היה צורך במספר רב של נסיונות ותכנונים, אבל ב-2008 מעבדים זעירים החלו להיות זולים מספיק כדי שאפשר יהיה לבנות את הגרסאות הראשונות של מה שבעתיד יהיה ה-Raspberry Pi – מחשב זעיר שמודפס על לוח יחיד. על המחשב מותקנת מערכת הפעלה מבוססת לינוקס, והוא מתחבר בקלות לטלוויזיה ולאביזרי קלט שונים שבאמצעותם בעליו יכולים להתנסות וללמוד לתכנת ולבנות מכונות מסובכות מבלי לסכן את המחשב הבייתי. כדי לפנות לאוכלוסיות מגוונות ולא להיות ממותג רק ככלי לימודים, ה-Raspberry Pi כולל גם יכולות מולטימדיה נרחבות, והוא מסוגל להציג סרטים, להתחבר לרשת ועוד – דבר שמבטיח למשתמש תמורה לעבודתו הקשה והופך את ה-Raspberry Pi למחשב אישי אמיתי, היכול לשבת בנוחות בכיסו של בעליו ולהתחבר בקלות לכל עמדת עבודה.

הדגמים הנפוצים ביותר של כרטיסי הפיתוח:
קטלוג מוצרים