רבי מודדים ומכשירי מדידה פלוק FLUKE
רבי מודדים מקצועיים BEHA AMPROBE
מצברים נטענים YUASA
מברגים מקצועיים לאלקטרוניקה וורה WERA
זכוכיות מגדלת שולחניות עם תאורה LIGHTCRAFT
תיקים למחשבים ניידים סוויס גיר WENGER SWISS GEAR
 FUJI ELECTRIC - טרנזיסטורים לאלקטרוניקה


FUJI ELECTRIC

רכיבי אלקטרוניקה
טרנזיסטורים - MOSFET  (43)


מוצרי FUJI ELECTRIC המובילים בטלמיר אלקטרוניקה בישראלFUJI ELECTRIC - טרנזיסטורים לאלקטרוניקה

העתיד כבר כאן

תחום הייצור של הטרנזיסטורים אינו קופא על שמריו ובשנים האחרונות שוקדים מדענים על פיתוח טרנזיסטורים זעירים במיוחד שיהיו בנויים ממולקולה בודדת כך שניתן יהיה להשתמש בהם בעוד מערכות מורכבות. חברת FUJI ELECTRIC מייצרת טרנזיסטורים באיכות גבוהה ופועלת בעולם האלקטרוניקה במטרה לסייע ללקוחות לקבל מוצר איכותי. לרשות הלקוחות מערך תמיכה רחב ומקיף, קטלוג און ליין ומבחר מוצרים באיכות ללא פשרות.

אם גם אתם שומעים את המילה טרנזיסטור ומיד מרגישים שחזרתם ארבעים שנה אחורה, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא. לא מעט אנשים טועים לחשוב שהמילה טרנזיסטור מתייחסת למוצר הישן והארכאי משנות השישים והשבעים ששימש כרדיו נייד, והפך מזוהה עם אנשים מבוגרים שנותרו בעבר הדי רחוק. תפיסה זו הלכה ונטמעה והפכה אפילו לאחת ההגדרות המילוניות למילה טרנזיסטור. האמת המפתיעה היא שטרנזיסטור הוא מושג באלקטרוניקה שמהווה שחקן מפתח גם בעולם האלקטרוניקה של היום. הטרנזיסור הנפוץ ביותר הוא טרנזיסטור ביפולרי BIPOLAR.

מה זה בכלל טרנזיסטור?


כדי להבין את זה חשוב להבין כמה עובדות בסיסיות על הטרנזיסטור. למי שלא ידע הטרנזיסטור הוא רכיב אלקטרוני שבנוי מחומר בעל יכולת הולכה למחצה. הוא משמש למגוון רחב של מטרות כמתג אלקטרוני שמאפשר שליטה בזרם החשמל על ידי ההתקן. מבחינה מילולית המשמעות של המילה טמונה בשילוב של שתי מילים: טרנס שמשמעו מעביר ורזיסט שמשמעו מוליך ומתנגד. האיכויות הללו הופכות את הטרנזיסטור לשחקן חשוב בתעשיית האלקטרוניקה המודרנית והוא מתפקד גם במעגלים סיפרתיים וגם במעגלים אנלוגיים. 

אחת ההמצאות החשובות בהיסטוריה
במעגלים הספרתיים נראה בו שימוש כמתג חשמלי מהיר, כאבן לבניית שערים לוגיים ככלי לזיכרון גישה אקראית ובהתקנים אלקטרוניים נוספים. במעגלים אנלוגיים לעומת זאת נעשה בו שימוש למטרת הגברה, יצירת תנודות, ייצוב מתח, איפנון ועירבול. לאור היכולות הרבות של הטרנזיסטור אין זה מפתיע לגלות שלא מעט אנשי מפתח בתחום האלקטרוניקה רואים בו אחת ההמצאות החשובות בהיסטוריה. 

יתרונות רבים
היתרונות שלו הם רבים ובאים לידי ביטוי בגודל, אמינות, צריכת הספק נמוכה ואפשרות לייצור המוני, מה שמוביל להוזלת עלויות הייצור לכל יחידה. איכויות אלה חוללו לא פחות מאשר מהפכה בעולם האלקטרוניקה ובתעשיית המחשבים באופן ספציפי והביאו לכך שהטרנזיסטור משמש כיום לכל מטלה שאינה מטלה מכנית ברוב המכריע של המערכות. מסיבה זו ניתן לראות שימוש נרחב בטרנזיסטורים ברוב ההתקנים האלקטרומכניים ובכל ציוד אלקטרוני החל ממחשבים וכלה בכלי רכב, מכונות כביסה ומכשירים נוספים.

קטלוג מוצרים