רבי מודדים ומכשירי מדידה פלוק FLUKE
רבי מודדים מקצועיים BEHA AMPROBE
הפניה לפייסבוק
מצברים נטענים YUASA
מברגים מקצועיים לאלקטרוניקה וורה WERA
זכוכיות מגדלת שולחניות עם תאורה LIGHTCRAFT

בלוג טלמיר » כלי עבודה פנאומטיים

כלי עבודה פנאומטיים

 
כלי עבודה פנאומטיים הם כלי עבודה איכותיים ואמינים במיוחד, שיכולים להפוך את העבודה שלך למקצועית יותר ולנוחה יותר, בין אם אתה מקצוען או בין אם אתה חובבן שצריך כלים לשימוש ביתי בלבד. 
 
כלי העבודה הם כור מחצבתו של כל עובד מקצועי. הם החבר הכי טוב שלו, עליהם הוא צריך לסמוך ופעמים רבות איכות העבודה של בעל המקצוע תלויה באיכות כלי העבודה שלו. כלי עבודה פנאומטיים מאפשרים לבעלי מקצוע לעבוד עם כלים חזקים ואמינים, וליהנות מתוצאות מעולות, שלא נופלות מתוצאות שהיו מושגות בעזרת שימוש בכלים אחרים. 
 

מהם כלים פנאומטיים?

פנאומטיקה היא תחום הנדסי, המבוסס על הפעלת כלים ומכונות בעזרת לחץ אוויר, זאת בניגוד לטכנולוגיה של הפעלת מכונות בעזרת חשמל או שמן (טכנולוגיה הנקראת גם הידראוליקה). הטכנולוגיה מבוססת על קומפרסור, שדוחס כמות גדולה של אוויר לחלל קטן, כאשר האוויר משתחרר בלחץ גדול, הוא מפעיל צילנדרים או מדחסי אוויר, שיוצרים אנרגיה. האנרגיה הזו משמשת להפעלת כלים, באופן דומה לאופן שבו אנרגיה חשמלית פועלת. 
 

מדוע כלי עבודה פנאומטיים מבוקשים כל כך?

מחיר
כלי עבודה פנאומטיים זולים משמעותית מכלי עבודה חשמליים ומחירם הוא לרוב רבע ממחירו של כלי חשמלי דומה. בנוסף על כך, הם מופעלים כאמור על ידי אוויר, ולכן השימוש בהם זול יותר ביחס לשימוש בכלים חשמליים. 
בטיחות 
כלי עבודה פנאומטיים נחשבים לבטוחים יותר משתי סיבות עיקריות: ראשית, אין צורך בשימוש בחשמל. תקלה בכלי חשמלי עלולה להביא לסכנת התחשמלות העלולה לסכן את חייו של המשתמש בכלי. שנית, דליפה של אוויר אינה מסוכנת כמו דליפה של גז או של שמן העלולה להתרחש בעת השימוש במכשירים הידראוליים ובמכשירים אחרים. 
אמינות 
כלי עבודה פנאומטיים נחשבים לכלים אמינים יותר. העובדה כי מדובר בכלים פשוטים, שאינם מבוססים על טכנולוגיות חשמל חדשניות ומסובכות, הופכות את אורך חייהם לארוך יותר. 
נוחות 
מכיוון שכלים פניאומטיים לא דורשים רכיבים טכנולוגיים רבים, הם יכולים להיות קטנים יותר מכלי עבודה אחרים (חשמליים או הידראוליים) ולכן נוחים יותר לשימוש. היות שכלים פנאומטיים קטנים יותר, הם מאפשרים לבצע גם עבודות עדינות יותר הדורשות כלים קטנים. 
 

דוגמאות לכלי עבודה פנאומטיים

היתרונות הרבים והזמינות של הכלים הפנאומטיים הופכים אותם לפופולריים במיוחד, ולכן בעלי מקצוע רבים משתמשים בהם לשימושים רבים. הנה מספר דוגמאות לכלי עבודה פנאומטיים: 
קומפרסורים הם למעשה הבסיס לכל כלי עבודה פניאומטי. תפקיד הקומפרסור הוא לדחוס את האוויר בתוך מיכל קטן ובכך להעלות למעשה את לחץ האוויר במיכל. לאחר מכן ובהינתן פקודה, הקומפרסור משחרר את האוויר שבמיכל בלחץ גבוה. 
מקדחה פנאומטית או מקדחת אוויר, היא מקדחה המופעלת על ידי לחץ אוויר. ניתן להשיג מקדחות פנאומטיות בגדלים ובעוצמות שונות. 
אקדח אויר הוא כלי המשמש להידוק של דברים האחד לשני. מדובר למעשה באקדח מסמרים או אקדח סיכות, המופעל על ידי לחץ אוויר. 
מרססי אוויר הם כלים המשמשים לצביעה מדויקת ומהירה. המרססים יודעים להתיז את הצבע במהירות ובדיוק מירבי, כך שהעבודה של בעל המקצוע הופכת לאיכותית ולקלה יותר.  
משחזות ציר הם כלי להשחזה ולליטוש, ובהם משתמשים לרוב לעבודות ליטוש ושיוף עדינות, או לעבודות ליטוש והשחזה במקומות שהגישה אליהם קשה. 
 

כלים פנאומטים - אקדחי אויר, קומפרסורים, מרססים
ארגז כלים, פתרונות אחסון, תיקים ומזוודות
סוגי ארגזי כלים ופתרונות אחסוןציוד וסביבת העבודה שלנו חשובים מאוד, השקענו בו לא מעט מאמץ וחשיבה לגבי בחירתו וכמובן, הוצאנו לא מעט כסף על מכשירים ואביזרי עבודה שונים. מתוך כך, על מנת לשמור על הציוד שלנו בצורה הטובה ביותר, הרי שעלינו לרכוש ארגזי כלים ופתרונות אחסון לשמירה על הציוד שלנו. פתרונות אחסון ושינוע לרכיבים וכל...
ארגז כלים, פתרונות אחסון, תיקים ומזוודות


פינצטות בטלמיר אלקטרוניקה
אלקטרונאים משתמשים בפינצטה על מנת לבצע תיקוני חשמל עדינים במעגלים חשמליים. השימושים העיקריים של הפינצטה מתבטאים בהזזת חלקי מתכת זעירים ודקים אשר רק פינצטה דקה יכולה להזיז אותם מבלי לעקור או לשבור אותם. להלן מספר עובדות חשובות על פינצטות כשהן בשימוש באלקטרוניקה.לרוב, העבודות יתבצעו כשהמעגל פתוחכשהמעגל פתוח לא עובר זרם חשמל...
פינצטות בטלמיר אלקטרוניקה


פתרונות אחסון כלים וחלקים
שולחנות עבודה משמשים הן לישיבה ועבודה והן לאחסון כלי עבודה בשגרה. הם מצויידים במגירות ומדפים ייעודיים לאחסון מסוג זה, ומהווים פתרון אחסון נוח. שולחן עבודה הוא אחד מהרהיטים המגוונים ביותר שיש, ולכן חשוב לדעת בדיוק לאן מכוונים כאשר בוחרים שולחן שכזה. כך, למשל – שולחן של שרטט שונה משולחן של אדם המבצע עבודות נגרות או חשמל. ההתקני...
פתרונות אחסון כלים וחלקים


מברגה חשמלית
במאמר זה נלמד על רכישת מברגה. לידיעה, המברגה מבצעת את עבודת המברג הנייד באופן אוטומטי ללא כל מאמץ מצד האדם המבריג. בדומה למקדחה היא מכילה מנוע שמסתובב אולם במקום לגרום להפעלת ספירלה קודחת, הוא מפעיל ראש פיליפס, או ראש שטוח או ראש מסוגים אחרים לפתיחת הבורג.  מברגה – דע את הגבולותמברגה איננה מטפלת בבורג...
מברגה חשמלית


ארגזי כלים ממתכת או פלדה
תיקונים של מכשירים שונים או עבודות שיש לבצע במבנים שונים מדגישים לנו עד כמה ארגז כלים מצוין הוא כזה שיכול לעזור לכל אחד. חשוב להדגיש כי לא רק אנשי מקצוע הם אלו שצריכים ארגז כלים איכותי, אלא שגם מי שמבצע לא מעט תיקונים או התקנות ברחבי ביתו אחת לתקופה צריך לחשוב על ארגז שלא יתפרק לו לאחר עבודה או שתיים ולא יקשה עליו במציאת כלים שונים...
ארגזי כלים ממתכת או פלדה


קטלוג מוצרים